Zakup nowego laptopa jest zawsze nie lada wyzwaniem. Stajemy przed dylematem odnośnie marki, parametrów i innych cech sprzętu.

Plusem jest fakt, że na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Jaki rodzaj laptopa jest godny uwagi? O czym pamiętać podczas doboru? Co oferują producenci?

Popularne rodzaje laptopów

Przed wyborem sprzętu, trzeba odpowiedzieć na pytanie, do czego posłuży nam laptop. Komputery sprawdzają się w pracy biurowej, zdalnej, do gier, do oglądania filmów, czy do korzystania z Internetu. Najbardziej znane rodzaje laptopów to:

  • Laptopy do gier – bazują na dobrym procesorze i dedykowanej karcie pamięci. Odznaczają się wysoką wydajnością i spełniają oczekiwania każdego gracza.
  • Laptopy do domu – to uniwersalne sprzęty, które są przeznaczone do użytku domowego. Pozwolą na pracę zdalną, oglądanie filmów, słuchanie muzyki i granie w proste gry.
  • Laptopy konwertowalne – nazywane są laptopami hybrydowymi. Są wyposażone w zawiasy, które pozwalają na obrót ekranu. To pozwala zamienić sprzęt na klasyczny tablet.
  • Laptopy biznesowe – znajdziemy tutaj tańsze modele do biura, jak i sprzęty wyższej klasy. Mogą być wyposażone w liczne porty, które przydadzą się do pracy.
  • Ultrabooki – to specyficzne laptopy, które odznaczają się niską wagą, wysoką wydajnością, energooszczędnością i szybką łącznością. Są często wybierane przez profesjonalistów, programistów, grafików, czy analityków.

Wybór laptopa dla każdego – podsumowanie

Jak widać, szeroki wybór sprzętów daje wiele możliwości. Odbiorcy muszą dobrać taki sprzęt, jaki spełni ich oczekiwania i będzie służył przez długi czas. Wydajność urządzenia wpłynie na komfort użytkownika.